International Judge Seminar by IWWF

International Judge Seminar by IWWF

W terminie 28 kwietnia – 2 maja 2010 odbyło się Międzynarodowe Seminarium Sędziowskie w Marburgu, Niemcy. Seminarium prowadzili jedni z najlepszych sędziów na świecie, mieli oni duże doświadczenie zarówno w zawodach narodowych, międzynarodowych jak i mistrzostwach świata. Równocześnie odbywały się tam zawody Int. Season Opening Standings (SOS) WAKEBOARD & WAKESKATE Cup by IWWF, można było uzyskać w nich CE Comp 200 Punktów liczonych do rankingu międzynarodowego. 

Cable Hot Sport, Marburg

Relacja z Seminarium

Wyruszyliśmy z Polski na seminarium nad ranem 29 kwietnia 2010 (czwartek). Po przyjeździe na miejsce (Niederweimar/Marburg) około godziny 15.00, zostaliśmy poinformowani, że nie wszyscy dotarli i intro rozpocznie się kolejnego dnia wraz z zajęciami. Dostaliśmy instrukcje gdzie możemy rozbić nasz hotelik na polu namiotowym. W czasie trwania seminarium i zawodów były określone godziny w czasie, których wszyscy mogli korzystać z cable. Tak się właśnie złożyło, że w dniu naszego przyjazdu od 16.00 do 18.00 można było pośmigać, więc nasz hotelik musiał poczekać na rozstawienie. Szybko, nie zastanawiając się wskoczyliśmy w pianki i cała trójką poszliśmy katować sliderki. Po tym niesamowitym rozpoczęciu sezonu wakeboardowego 2010, jeden z nas padł jak małe dziecko i wstał dopiero rano, a pozostała dwójka aklimatyzowała się podziwiając cable i świecące nad nami gwiazdy.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy od śniadanka o 9.00, po godzince zaczęło się seminarium. Oficjalnie zostaliśmy przywitani oraz przedstawiono nam szczegóły seminarium. Zajęcia trwały przez cały dzień, do godziny 18 zapoznawaliśmy się ze wszystkimi zasadami CWWC/IWWF oraz omawialiśmy triczki wakeboardowe. Po godzinie 18 zaczęły się pierwsze rundy kwalifikacyjne do zawodów, wraz z sędziami udaliśmy się na trening praktyczny. Uczyliśmy się sędziować zawody pod nadzorem TOP sędziów, a osoby zdające na level 3 i 4 asystowali przy sędziowaniu zawodów. Dzień zakączyliśmy BBQ przy ognisku o wysokości conajmiej 7m. W sobotę powtórka z rozrywki tylko troszeczkę wcześniej, śniadanko o 8.30 i zajęcia o 9.00. W tym dniu zajęcia pozwoliły nam na szersze zapoznanie się z techniką zapisu wszystkich trików podczas sędziowania oraz systemem oceniania. Dzień przebiegał podobnie z tą różnicą, że miedzy 16-18 dostaliśmy dłuższa przerwę na popływanie na wyciągu, co nas niesamowicie ucieszyło :). Od godziny 18 ponownie zgłębialiśmy tajniki w namiocie sędziowskim podczas trwania rund kwalifikacyjnych i LCQ (runda ostatniej szansy na zakwalifikowanie się) w kategoriach Open Men, Masters, Open Ladies. Dzień zakończyliśmy w godzinach późnych, przygotowaniem do testu egzaminacyjnego.
 Niedziela "The Day", wstaliśmy wcześnie rano, szybka powtórka do egzaminu, potem śniadanie o 8.00, o godzinie 9.00 rozpoczynał się egzamin. Po krótkim przygotowaniu i omówieniu egzaminu przez prowadzących seminarium zaczęliśmy pisać test. Zawierał on pytanie czysto teoretyczne z Regulaminu Mistrzostw Świata CWWC, z nazewnictwa i rozpoznawania trików oraz części pytań typu - co należy zrobić w danych sytuacjach. Po teście 5 minut przerwy i rozpoczęliśmy egzamin praktyczny. Sędziowaliśmy 6 przejazdów kwalifikacyjnych. Po zakończeniu egzaminów przerwa, wspólnie przemieściliśmy się oglądać finały zawodów, które były niesamowicie ekscytujące. Poziom niektórych 15, 16 latków i kobiet był tak wysoki, że oglądając finały człowiek łapał się za głowę, latali niesamowicie wysoko, a repertuar triczków był ogromny. Warto również wspomnieć, że wszyscy mieli obcykane sliderki, część ciosała srogo, a 16 letni Miles Töller niszczył stylem. 
O godzinie 15.00 odbyła się ceremonia zakończenia zawodów, po której wszyscy uczestnicy seminarium udali się na ogłoszenie wyników egzaminów wraz z rozdaniem certyfikatów. 

 

Miło nam poinformować, że mamy w Polsce trzech pierwszych sędziów międzynarodowych w dyscyplinie wakeboard i wakeskate IWWF (CWWC). Wszystkim udało się uzyskać drugi poziom sędziego.

** Stars Judges:

Marek Łojek

Arkadiusz Jerzełkowski

Michał Kamyk 

 

 

Marek Łojek

 

 

Arkadiusz Jerzełkowski

 

Michał Kamyk

 

 

 

 

Kilka fotek z zawodów:

 

Wszystkie zdjęcią wykonane przez (c) Sergey Smolenko (flickr , www.snowgirls.ru

All Photos made by (c) Sergey Smolenko (flickr , www.snowgirls.ru

 

Relacja z Seminarium sędziowskiego: Michał Kamyk

Komentarze

sara
sara 2010.05.13 11:23

nice :)

majku
majku 2010.05.13 11:22

Gratuluje!!

acroboard
acroboard 2010.05.13 00:34

ładnie napisane :)

BATMAN
BATMAN 2010.05.12 21:33

Kozak Brawo !!!

rabarbara
rabarbara 2010.05.12 20:31

Propsy panowie!!!Super!

Dodaj komentarz