Stereo Skis w Polsce!

Nie ma nic lepszego niż ciepły dzień spędzony nad wodą i chill out na plaży, ale zazwyczaj oznacza to że do najbliższego dnia spędzonego w snowparku zostało jeszcze kilka miesięcy. Dla założycieli Stereo Skis lato to nie okres oczekiwania na pierwszy śnieg, ale czas kiedy uczą się nowych tricków i rozwijają nowy sport - wakeskiing. 

Stereo Wakeski TV: Jet ski session at the projects from StereoSkis on Vimeo.

 

Wakeskiing to połączenie narciarstwa wodnego, freeskiingu i wakeboardingu. Na nartach wodnych nowego typu poza normalną jazdą można także skakać z kickerów  oraz jeździć po boksach i railach. Nie ważne czy chce się to robić za łodzią, na  wyciągu, wyciągarce, linie, za samochodem, latawcem czy na fali… możliwości jest wiele. Ewolucje wykonywane na wakeskis przypominają zarówno ewolucje narciarskie jak i wakeboardowe. Umiejętności zdobyte zimą na dwóch deskach z pewnością pomogą przejechać na wakeskis raile, z kolei z wakeboardingu przyda się doświadczenie związane z kontrolą liny i jazdą po miękkim podłożu.

stereo skis

Stworzenie nart, które będą się zachowywały dobrze na dużej fali za motorówką, pozwalałyby na jazdę przodem i tyłem(twin tip) oraz dobrze spisywały się na railach było od początku największym wyzwaniem dla konstruktorów ze Stereo Skis. Pierwsze prototypy, różniące się kształtem, elastycznością, rockerem i konstrukcją stworzone przez Jens-Martina Johnsruda zostały przetestowane w marcu 2006 roku w Houston w Teksasie. Wiosną 2007 roku JM, Kristian Hvaara i Einar Størmstad założyli Stereo Skis AS wypuszczając na rynek pierwszy model Standard, który został zaprezentowany na międzynarodowych targach Surf Expo. Od 2008 roku, modele Stereo Skis wytwarzane są przy współpracy z Herbem Obrienem w jego nowej fabryce w Chinach i dystrybuowane są przez dealerów w 20 krajach.

stereo skis

Zawodnicy, którzy pozostają właścicielami marki wciąż działają na rzecz rozwoju i popularyzacji dyscypliny. Poza organizacją imprez wakeskiingowych (m.in. pierwszych w historii tego typu zawodów w ośrodku OWC na Florydzie) przygotowują oni drugi sezon Stereo Wakeski TV, w której prezentowane są poczynania teamu w czasie sezonu oraz planują demo - toury po USA i Europie.

 

 

 

2101 The Standard product video from StereoSkis on Vimeo.

Od tego sezonu marka Stereo Skis dostępna będzie także na polskim rynku. Z pewnością pierwsi riderzy z Stereo Skis na nogach pojawią się już niedługo na którymś z wyciągów i zaprezentują nową dyscyplinę na jednej z wielu imprez wakeowych organizowanych w sezonie letnim w całej Polsce.

stereo skis

Więcej informacji o marce i dane polskiego dystrybutora na www.stereoskis.com

Komentarze

Dodaj komentarz